Kategorie
Ogrodnictwo Pielęgnacja

Aerator – skuteczny preparat do trawnika

Posiadanie pięknego i zadbanego trawnika to chluba każdej posesji. W tym celu warto regularnie stosować odpowiednie nawozy odżywcze. Aby pielęgnacja trawnika była właściwa warto sięgnąć po sprawdzony na rynku środek o nazwie aerator.

Czym charakteryzuje się ten preparat do trawnika?

Jest to rewolucyjny środek biologiczny, który to pozwala w szybki oraz prosty sposób przeprowadzić właściwą aerację trawnika. Jego skład jest oparty tylko i wyłącznie na w pełni naturalnych składnikach. Nie brakuje w nim bardzo pożytecznych mikroorganizmów oraz jest on w pełni bezpieczny nie tylko dla środowiska naturalnego, lecz także ludzi oraz zwierząt.

Jego regularne stosowanie w znacznym stopniu wpływa na kondycję trawnika oraz wpływa na jego szybki wzrost. Ponadto skutecznie zapobiega występowaniu niebezpiecznych chorób. odpowiednio przeprowadzana aeracja w znacznym stopniu poprawia właściwości wodno-powietrzne gleby.

Czy warto stosować Aerator w płynie?

Jego stosowanie jest bardzo korzystne bowiem przyczynia się do odpowiedniego napowietrzania oraz wzmocnienia trawnika. Preparat ten zawiera w swoim składzie mikroorganizmy, które to uaktywniają się podczas kontaktu z wodą oraz powietrzem.

Powietrze, które to przedostaje się do korzeni trawy sprawia, że jest ona dostatecznie nawodniona oraz odżywiona. Dzięki temu trawnik jest w pełni zdrowy oraz pięknie się prezentuje.

Jego stosowanie sprawia, że gleba staje się znacznie lepiej użyźniona. Ponadto istnieje znacznie mniejsze ryzyko występowania w niej niebezpiecznych chorób oraz szkodników. Przeprowadzanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem tego środka w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko porażenia trawy przez szkodniki.

I co najważniejsze, preparat ten jest w pełni naturalny oraz nie zawiera substancji chemicznych, dzięki czemu jego stosowanie jest bezpieczne dla otoczenia.

Jak używać ten preparat?

Stosowanie tego koncentratu jest bardzo szybkie oraz proste. W tym celu należy wlać go do opakowania, które to posiada dozownik oraz odpowiednią złączkę do węża ogrodowego, a następnie dokładnie spryskać trawnik.

Ponadto koncentrat ten można zastosować także przy pomocy ogrodowego opryskiwacza ciśnieniowego. W tym celu należy około dziesięć mililitrów tego preparatu rozpuścić w trzech litrach wody, a następnie obficie spryskać trawnik.